O firmie

LENTEX S.A. to czołowy producent elastycznych wykładzin mieszkaniowych i obiektowych z PVC oraz wiodący na rynku polskim producent włóknin. To firma łącząca ponad 100 – letnią tradycję z nowoczesnością, czego efektem jest znana marka i ugruntowana pozycja firmy na rynku w kraju i za granicą. Elastyczne wykładziny Lentex to łatwy, niedrogi i efektywny sposób na stworzenie wymarzonej aranżacji podłogowej.

Wyroby Lentexu są trwałe, proste w montażu i utrzymaniu w czystości. Dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Wykładziny podłogowe Lentex dzięki zróżnicowanym parametrom, szerokiej gamie wzorów i kolorów doskonale sprawdzają się w domach, mieszkaniach, a także obiektach sportowych i użyteczności publicznej. Włókniny Lentex (m.in. Spunlace, Chemobond i Termobond) są wykorzystywane w wielu branżach.

Firma z powodzeniem dostarcza produktów zarówno branży motoryzacyjnej, sanitarno-higienicznej, technicznej, budowlanej, meblarskiej, odzieżowej, obuwniczej, ogrodniczej czy filtracyjnej. Staramy się by wspólnie z kontrahentami przygotować produkt według wymagań i zapotrzebowania rynku. Poszukujemy również nowych rozwiązań i zastosowań dla naszych wyrobów.

Produkcja

produkcja

Dobra organizacja pracy, wykwalifikowany zespół i wieloletnie doświadczenie pozwalają nam na utrzymanie wysokiej jakości produkcji. Dodatkowo nowoczesne technologie, które wykorzystujemy w naszych laboratoriach zwiększają nasze możliwości produkcyjne. Te wszystkie elementy czynią Lentex czołowym producentem elastycznych wykładzin mieszkaniowych i obiektowych z PVC oraz wiodącym na rynku polskim wytwórcą włóknin.

Nasi klienci

Referencje

„Wystawiamy najwyższą ocenę zarówno za jakość, jak też konkurencyjne ceny. Firma Lentex S.A. jest w stanie sprostać najwyższym standardom stawianym w branży pokryć podłogowych.”

Mawis Sp. z o.o.

„Współpracując z nami firma Lentex S.A. udowodniła, że jest godnym zaufania partnerem biznesowym. Lentex S.A. jest profesjonalnym dostawcą wykładzin PVC.”

Kinga S.C.

„Profesjonalizm oraz konkurencyjne ceny  są niewątpliwie atutami tej firmy. Bardzo cenimy zaangażowanie pracowników oraz wysoką jakość produktów.”

F.H.U. TOMIX

Historia

DSC_3583

W 2011 r. obchodziliśmy 100-lecie działalności. Firma powstała w 1911 roku. Jako filia Union Textile S.A. prowadziła działalność do roku 1939, zajmując się produkcją przędzy wełnianej czesankowej.

Aktualności

Lentex razem z Mapei szkolą posadzkarzy
14.03.2017

13 marca w ramach współpracy w Polskim Stowarzyszeniem Posadzkarzy i producentem profesjonalnej chemii budowlanej Mapei Polska odbyło się u nas w firmie szkolenie dla grupy nauczycieli z Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Szkoła ta pod patronatem PSP kształci przyszłych posadzkarzy.

Index’17
03.03.2017

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Lentex S.A. w dniach 4-7 kwietnia 2017 roku.

Jak zdobywać szczyty?
02.03.2017

Z Krzysztofem Wielickim, słynnym polskim himalaistą, spotkaliśmy się w dniu 1 marca na wspólnym szkoleniu.

Władze firmy

Zarząd
w_hoffmann
Wojciech Hoffmann
Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny

Powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Zakładów Lentex S.A. z dniem 28 kwietnia 2011 roku. Ukończył filologię romańską w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz liczne szkolenia z zakresu zarządzania, sprzedaży i komunikacji. Od maja 2009 roku prowadzi własną firmę – Consulting WH Wojciech Hoffmann, w ramach której realizuje usługi doradztwa na skalę międzynarodową w obszarach udoskonalania konceptu hipermarketów budowlanych i tworzenia sieci sklepów, weryfikacji kadry kierowniczej, oceny i rozwoju gamy produktów. W latach 2005 – 2009 pracował jako Dyrektor Wykonawczy ds. Handlu i Funkcjonowania Sieci oraz Członek Rady Dyrektorów w firmie Epicentr w Kijowie. W latach 1999 – 2005 pracował w spółce Castorama Polska sprawując funkcję Członka Rady Dyrektorów, a wcześniej stanowiska od Dyrektora Hipermarketu poprzez Dyrektora Regionalnego do Szefa Projektu Brico-Depot. W latach 1995 -1999 pracował w Intermarche, gdzie przeszedł drogę od tłumacza do Dyrektora Handlowego. Biegle zna język francuski i rosyjski.

b_trenda
Barbara Trenda
Członek Zarządu, Dyrektor Ekonomiczno-Finansowy

Powołana na Członka Zarządu z dniem 1 listopada 2013 roku. Ukończyła Rachunkowość i Finanse na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie, a także liczne szkolenia w obszarze rachunkowości oraz podatków. W latach 2004 – 2006 pracowała na stanowisku Głównej Księgowej w firmie produkcyjnej VOLTA Sp. J. W roku 2006 pełniła obowiązki Głównej Księgowej w WP INVESTMENT Sp. z o.o. W latach 2007 – 2010 pracowała na stanowisku Business Controller w Fortum Power and Heat Polska Sp.z o.o. Od listopada 2010 roku pracuje w Zakładach „Lentex” S.A., najpierw jako Główna Księgowa, a od listopada 2013 roku jest zatrudniona na stanowisku Dyrektora Ekonomiczno-Finansowego.

agrabowski_www
Adrian Grabowski
Członek Zarządu, Dyrektor ds. Technicznych

Powołany do Zarządu w dniu 26 października 2016 roku.
Ukończył Mechanikę i Budowę Maszyn na Uniwersytecie Opolskim (studia magisterskie), Mechanikę i Budowę Maszyn na Politechnice Opolskiej (studnia inżynierskie), a także liczne szkolenia z zakresu funkcjonowania produkcji, pracy w projekcie oraz zarządzania. W latach 2009 – 2013 pracował w firmie Intersilesia McBride Polska Sp. z o.o., najpierw na stanowisku Asystenta ds. Technicznych, następnie Specjalisty ds. Technicznych oraz Kierownika Utrzymania Ruchu. Od grudnia 2013 roku zatrudniony w Lentex S.A. na stanowisku Kierownika Utrzymania Ruchu, a od stycznia 2015 roku na stanowisku Dyrektora ds. Technicznych.