Jakość produkcji

Lentex jest producentem składających się z kilku wyraźnych warstw wykładzin heterogenicznych. W trosce o wysoką jakość produkcji wyrób wykładziny zaczyna się jej od rdzenia, którym jest welon szklany.

Na początku produkcji przygotowywane są odpowiednie pasty powstające z PCV, jego rozpuszczalników i dodatków, poprawiających właściwości produktu. Przygotowana pasta dostarczana jest na ciąg produkcyjny, gdzie za pomocą pomp podaje się ją na welon. Odpowiednio ustawiony nóż raklowy zapewnia wymaganą grubość dla każdej naniesionej pasty, tak aby finalny produkt posiadał odpowiednie parametry.

Produkcja przebiega w trzech etapach. Pierwszym jest zagruntowanie welonu szklanego oraz nałożenie warstwy przeznaczonej pod zadruk. Tak przygotowany półprodukt trafia do drukarki, gdzie nanoszony jest wzór. Ostatni etap to położenie od spodu warstwy spienianej zapewniającej miękkość wykładziny oraz warstwy kryjącej, która zabezpiecza wykładzinę przed zniszczeniem. W ostatnim etapie produkt trafia na przeglądarkę, gdzie jest klasyfikowany (usuwane są wszelkie uszkodzenia powstałe podczas produkcji), a następnie cięty na rolki o ustandaryzowanych nawojach.

Продукт можна знайти в мережах:

і добрих магазинах з еластичним покриттям (лінолеумом)