Produkcja

Dobra organizacja pracy, wykwalifikowany zespół i wieloletnie doświadczenie pozwalają nam na utrzymanie wysokiej jakości produkcji. Dodatkowo nowoczesne technologie, które wykorzystujemy w naszych laboratoriach zwiększają nasze możliwości wyrobnicze. Te wszystkie elementy czynią Lentex czołowym producentem elastycznych wykładzin mieszkaniowych i obiektowych z PVC oraz wiodącym na rynku polskim wytwórcą włóknin.

Doświadczenie

LENTEX S.A. to czołowy producent elastycznych wykładzin mieszkaniowych i obiektowych z PVC oraz wiodący na rynku polskim producent włóknin. LENTEX S.A. to firma łącząca ponad 100 – letnią tradycję z nowoczesnością, czego efektem jest znana marka i ugruntowana pozycja firmy na rynku w kraju i za granicą.

Włókniny Lentex są wykorzystywane w wielu branżach. Lentex produkuje włókniny o zastosowaniach sanitarno-higienicznych, technicznych, motoryzacyjnych, budowlanych, meblarskotapicerskich, odzieżowych, obuwniczych, rolniczych, filtracyjnych i wielu innych w zależności od potrzeb odbiorców.

Dobra organizacja pracy

Dotychczas uzyskiwane pozytywne wyniki audytów zewnętrznych, potwierdzają skuteczność działań podejmowanych przez Spółkę w zakresie podnoszenia jakości wyrobów, efektywności realizowanych procesów w ramach Systemu Zarządzania Jakością, a zarazem mobilizują do dalszego doskonalenia.


zdj

Nasze laboratoria

Stając naprzeciw wymaganiom jakościowym klientów z branży motoryzacyjnej, meblarskiej, odzieżowej i medycznej zbudowaliśmy na przestrzeni lat laboratorium, które gwarantuje najwyższą jakość produkowanych wyrobów. Gwarancja jakości wynika z najnowocześniejszego wyposażenia oraz wykwalifikowanego personelu.

Posiadamy najwyższej jakości sprzęty służące do kontroli i monitorowania parametrów mechanicznych włóknin takich jak grubości, wydłużenia, wytrzymałości. Laboratorium dysponuje również, jako jedno z niewielu w przemyśle, własną komorą do spalań oraz urządzeniem do przepuszczalności powietrza. Mamy możliwość wykonać we własnym zakresie badania zgodne z normami narzuconymi przez największe koncerny motoryzacyjne.

Dynamiczny rozwój Firmy przekłada się również na intensywny rozwój laboratorium. W celu wyeliminowania nawet najmniejszych błędów jakościowych na bieżąco doposażamy pracownie w nowoczesne urządzenia. Posiadamy mikroskopy, które sprawiają, że nasze laboratorium podąża za dynamicznym rozwojem przemysłu i wysokim jakościowym oczekiwaniom klienta.