Produkcja

Dobra organizacja pracy, wykwalifikowany zespół i wieloletnie doświadczenie pozwalają nam na utrzymanie wysokiej jakości produkcji. Dodatkowo nowoczesne technologie, które wykorzystujemy w naszych laboratoriach zwiększają nasze możliwości produkcyjne. Te wszystkie elementy czynią Lentex czołowym producentem włóknin.

Doświadczenie

LENTEX S.A. to wiodący na rynku polskim producent włóknin. LENTEX S.A. to firma łącząca ponad 100 – letnią tradycję z nowoczesnością, czego efektem jest znana marka i ugruntowana pozycja firmy na rynku w kraju i za granicą.

Włókniny Lentex są wykorzystywane w wielu branżach. Lentex produkuje włókniny o zastosowaniach sanitarno-higienicznych, technicznych, motoryzacyjnych, budowlanych, meblarskotapicerskich, odzieżowych, obuwniczych, rolniczych, filtracyjnych i wielu innych w zależności od potrzeb odbiorców.

Dobra organizacja pracy

Dotychczas uzyskiwane pozytywne wyniki audytów zewnętrznych, potwierdzają skuteczność działań podejmowanych przez Spółkę w zakresie podnoszenia jakości wyrobów, efektywności realizowanych procesów w ramach Systemu Zarządzania Jakością, a zarazem mobilizują do dalszego doskonalenia.


zdj

Nasze laboratoria

Stając naprzeciw wymaganiom jakościowym klientów z branży motoryzacyjnej, meblarskiej, odzieżowej i medycznej zbudowaliśmy na przestrzeni lat laboratorium, które gwarantuje najwyższą jakość produkowanych wyrobów. Gwarancja jakości wynika z najnowocześniejszego wyposażenia oraz wykwalifikowanego personelu.

Posiadamy najwyższej jakości sprzęty służące do kontroli i monitorowania parametrów mechanicznych włóknin takich jak grubości, wydłużenia, wytrzymałości. Laboratorium dysponuje również, jako jedno z niewielu w przemyśle, własną komorą do spalań oraz urządzeniem do przepuszczalności powietrza. Mamy możliwość wykonać we własnym zakresie badania zgodne z normami narzuconymi przez największe koncerny motoryzacyjne.

Dynamiczny rozwój Firmy przekłada się również na intensywny rozwój laboratorium. W celu wyeliminowania nawet najmniejszych błędów jakościowych na bieżąco doposażamy pracownie w nowoczesne urządzenia. Posiadamy mikroskopy, które sprawiają, że nasze laboratorium podąża za dynamicznym rozwojem przemysłu i wysokim jakościowym oczekiwaniom klienta.